Karusnaha puhastusviisid

   Kandmise käigus, saab karusnahast ese, nagu ka iga muu riidese mõjutada väliskeskkonna teguritest. Kliimatingimused, heitgaasid, tänavapraht ja muud tegurid viivad aegamisi esialgse välisilme kaduni. Karusnahk lakkab läikimast, tekib rasvasus lisaks erinevate lõhnade kimbuga. Et kasukas uuesti säraks, vajab ta puhastust. Ei tasu puhastada kasukat kodustes tingimustes sellista abivahenditega nagu seep, viin, glütseriin, jahu, nisu, piiritus, bensiin ja muud vahendid. Kõik need „imesegud“ ei suuda kvaliteetselt puhastada karusnahka ning tihti peale hoopis vastupidiselt, kahjustavad seda. Kaasaegses kasukate tootmisahelas kasutatakse rohkesti kemikaale , et muuta karusnahk pehmeks, läikivaks ning vastupidavaks välistegurite suhtes. Sealhulgas ka äädika, jahu, tärklise ja muude rahvasoovituste kosotisosade suhtes. Usaldage karusnaha puhastus professionaalide hoolde. Teie eesmärk on saada kasukas puhtaks, mitte tagada koidele külluslik menüü. Ostes kallihinnalise karusnahast eseme, ärge hoidke kokku selle hoolduse pealt. Pidage meeles, et teie karusnahk on „Pehme kuld“ ning seda tuleb kohelda ka vastaval viisil. Kaasaegses maailmas on piisavalt tõhusaid vahendeid karusnaha puhastamiseks. Seda protseduuri teostatakse kas keemilises puhastuses või puhastab kösner eseme käsitsi. 

   Andes kasuka keemilisse puhastusse, tundke huvi, millisel viisil teie kasukas puhastatakse. Kui Teile pakutakse aqua-puhastust järgneva kuum-niiske töötlusega ning rasvaemulsiooni pealekandmisega karvale, siis lahkuge sealt tagasi vaatamata.

keemilinepuhastus   Aqua-puhastus viib eseme pöördumatu kahanemiseni, see tähendab, et teie lemmikkasukas väheneb paari suuruse võrra. Viimase sõna järgi varustatud keemilised puhastused pakuvad tavaliselt karusnahast esemetele kuiva puhastust. Eksisteerib kaks karusnaha kuivpuhastuse liiki: traditsiooniline perkloroetüleeniga  ning novaatorlik hüdrokarbooniumiga. Viimase unikaalsus seisneb süsivesiniku kasutamises üldiselt levinud ja agressiivse perkloroetüleeni asemel, mis võimaldab muuta kogu protsessi ökoloogiliselt puhtaks ning karusnahka säästvaks.   See on eriti oluline õrnade karusnahkade, nagu soobel, tšintšilja, ilves ja kärp. Ese puhastatakse pöörlevas trummelis ühe või teise eespool mainitud kemikaali abil, vahel lisatakse saepuru. Puhastamisel perkloroetüleeniga võetakse tavaliselt vooder ja kaunistused ära, samal ajal kui süsivesinik ei kahjusta neid ning kasukat võib puhastada tervikuna. Perkloroetüleeniga puhastab hästi mustuse ja õlisuse karusnahal, samuti eemaldab mitmeid plekke. Kuid antud puhastamise käigus kaotab karusnahk oma vett-tõrjuvaid omadusi ning kaitseimmutisi, mida tuleb puhastamise lõppedes taastama. Vesinik ei kahjusta karusnaha struktuuri ja eemaldab ettevaatlikult mustuse. Peale sellist delikaatset puhastamist muutub karusnah pehmeks ja läikivaks ning on täiesti lõhnatu. Kuid ta ei eemalda rasvaplekke ning tugevat mustust probleemses krae ja kasuka alumises piirkonnas (kreemi, huulepulga jäljed, üksteise entide jäljed). Üldiselt ei soovita sptsialistid tihedalt kasutada kasuka puhastamisteenust keemilises puhastamises ning keemilist puhastustkasutada keemilise puhastamise varianti ainult äärmistel juhtudel. Oma eluiga jooksul on karusnahast ese võimeline läbi elama kõigest 5-6 keemilist puhastust, ühe korra 3 aasa jooksul või harvemini.

   Karusnaja käsitsi puhastamise teostab kösner. Selline puhatsamine ei mõjuta kõlu. Puhastamiseks kasutatakse samuti ka kemikaale, mis kantakse karvkattele ning seejärel eemaldatakse vatipadjakese või svammiga. See protseduur saab suurepäraselt hakkama, värskemdades eseme ning andes sellele läike. Erinevat tüüpi pleki eemaldamise küsimustes on vajalik kösneri konsultatsioon. Käsipesula ei kuluta riideeset, samas kui lükandtrummel tõstab selle kuluvust. Seetõttu võib käsitsi puhastamist teha kasvõi iga hooaja lõpus.